Vykonávání práce z domova

Práce animátora v zahraničí

Po práci animátora touží mnoho mladých studentů. Jednak můžete vyrazit na prázdniny prakticky kamkoli k moři, podíváte se do cizí země a navíc poznáte nové lidi, pokud ovšem nejedete s partou starých přátel. O práci animátora je velký zájem, ale málokdo si je vědom úskalí, které v sobě tato práce skrývá. A kdo je vlastně onen animátor?

Na jednu stranu, práce animátora ale opravdu není jen tak. Je třeba se připravit na to, že během celého týdne vás čeká opravdu tvrdá práce, prakticky žádné volno a rozhodně se nejedná o brigádu, která by byla nějak výrazně dobře placená.

Pochopitelně se ale nejen platové podmínky liší hotel od hotelu. Práce animátora zní na první pohled velmi jednoduše. Budete mít na starosti zábavu hotelových hostů podle jejich přání a potřeby. Můžete tedy pracovat v dětském koutku, zajišťovat program dětem, dohlížet na hřištích s plážovými a míčovými sporty apod. Během pobytu, který trvá několik týdnů, by se tak snadno mohlo stát, že budete mít volno opravdu jen jeden den v týdnu a pracovat budete od rána až do večera. Je proto nutné předem zvážit, zda se vám taková práce dělat chce a případně, jaká bude vaše finanční odměna. Mnohé totiž láká hlavně to, že tráví prakticky celé léto u moře. Největší výhodou je, že budete komunikovat výhradně cizími jazyky.

Pochopitelně jsou ale i podmínky, které budete muset splňovat, abyste byli přijati. Většina hotelů požaduje především ukončené středoškolské vzdělání a pobyt je stanoven mnohdy i na několik měsíců, nejen na letní prázdniny. Práci animátora je možné získat zejména prostřednictvím pracovní agentury. V České republice je několik takových agentur, které se navíc zabývají pouze zprostředkováním práce animátora.

Obecně se ale doporučuje jejich služeb příliš nevyužívat nebo si pečlivě hlídat ceny. Brigáda je finančně ohodnocena přibližně 7 tisíci měsíčně a poplatek agentuře je poměrně vysoký.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Práce a brigády a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.