Vykonávání práce z domova

Administrativní práce z domu

Rozhodli jste se pracovat z domova? Ať už vás k tomu vedou jakékoli důvody, vždy je třeba vybírat práci velmi obezřetně. Solidní zaměstnavatel, jenž nabízí práci z domova, po vás nebude chtít žádné poplatky předem. Právě poplatky jsou totiž nejčastější věc, kterou podvodné inzeráty předem nesdělí, ale nakonec je po vás vyžadují. Najít dobře placenou práci, kterou navíc budete mít možnost vykonávat z domova, je velmi náročné. Není to ale nemožné.

Pokud jde o administrativní práci, velmi dobře se můžete uchytit například jako účetní. Dnes není naprosto nic výjimečného, že někteří účetní pracují výhradně z domova.

Ať už z důvodu, že nechtějí denně docházet do kanceláře nebo kvůli dětem. Za zmínku ale rozhodně stojí i práce pro různé IT společnosti. V takovém případě je ale už na místě vzdělání a zkušenosti, bez kterých se neobejdete. V neposlední řadě jsou to manuální práce, které tvoří takovou samostatnou kapitolu, jsou velmi vyhledávány, ale nesou i jisté nevýhody, které je vhodné předem zvážit.

Hlavní nevýhodou je už samotné finanční ohodnocení. Jste-li placeni, jak se často říká od hodiny, cenově se sazba bude pohybovat někde okolo 50,- Kč. S tímto způsobem ohodnocení se ale setkáte jen minimálně, důvodem je nemožný dohled, který nad vámi zaměstnavatel má. Zpravidla je manuální činnost z domova placena na základě množství práce, kterou odvedete a v jakém časovém úseku – měří se na dny, nikoli na hodiny.

Ať už jde o činnost z domu administrativní nebo manuální, nikdy nelze zapomínat na smlouvu, která musí být podepsána vámi i zaměstnavatelem. Ve smlouvě přitom musí být uvedeny veškeré podrobnosti, pozor si dávejte i na již zmíněné finanční ohodnocení. Alternativní pracovní úvazky je dobré hledat ve firmách zavedených a osvědčených.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Práce z domu přes počítač a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.