Vykonávání práce z domova

Měsíční archív: Říjen 2014

Manuální práce z domu

Možná si říkáte, jaká manuální práce může být vykonávána z domova. V tomto případě nejde o manuální činnost, pod kterou si téměř každý představí práci u lopaty nebo na stavbě, jedná se zejména o kompletace různých výrobků či letáků a obálek. Kompletace propisek a dalších běžně používaných výrobků je vůbec jednou z nejvyhledávanějších nabídek pokud jde o práci z domova. Právě v tomto případě se ale lze setkat s podvodníky, kteří se naopak snaží vymámit nějaké ty peníze pro sebe. Peníze ale ve většině případů jdou z vaší vlastní kapsy. Dejte si proto dobrý pozor na to, na jakou nabídku práce se obracíte a jaké jsou podmínky.

Zjistit si veškeré podmínky. Právě to je skutečnost, která vás může uchránit před případným podvodem. Pokud po vás zaměstnavatel bude chtít už dopředu nějaké poplatky, rovnou na inzerát zapomeňte a ani na něj neodpovídejte. A co do podmínek, pořádně si je prostudujte. Mnohdy je velkou nevýhodou, že zaměstnavatelé nechtějí poskytovat smlouvy. Dbejte proto alespoň na dohodu o provedení práce, ve které by měly být veškeré podmínky zahrnuty. A jaké jsou největší rizika spojená s manuální činností z domova? Tomuto se rozhodně vyhněte

Vše si zkompletujete a následně prodáte 

Velmi často se stává, že zaměstnavatel nabízí produkty ke zkompletování. Předem mu ale zaplatíte minimální částku, propisky nebo jiné předměty pak sestavíte dohromady, ale aby se vám investice vrátila i s vynaloženým časem, musíte materiál prodat. Sousedům, kolemjdoucím nebo příbuzným. Takový systém je pro dobrý výdělek naprosto nemožný, ale velmi často se stává, že lidé naletí. V tomto případě tedy opět platí, neplatit nikomu nic předem. Je třeba si uvědomit, že práci hledáte proto, abyste si vydělali peníze, nikoli abyste je do někoho v první řadě investovali.

Vložil Prověřené nabídky práce | Štítek , , | Zanechat komentář

Práce z domu Ostrava

Ať už žijete v Ostravě nebo jiném větším městě České republiky, při troše štěstí si dokážete najít práci, kterou budete mít možnost vykonávat z domova. Ačkoli to totiž na první pohled vypadá, že práce z domova jsou jen samé podvody, dobře odvedená práce ze strany zaměstnance, ale žádné finanční ohodnocení ze strany zaměstnavatele, opak je pravdou.

Mezi podvodnými inzeráty se totiž nachází i ty spolehlivé, které vám nabízí práci z domova, aniž byste předem museli uhradit poplatky za licence a podobné výmysly podvodníků. Práce z domu v Ostravě se pro vás může stát poměrně dobrým přivýdělkem, ale jen v případě, že si dobře vyberete zaměstnavatele.

Ne každý zaměstnavatel totiž práci z domova hned umožní. Ve většině případů si dokonce během několika týdnů prověří, jak pracujete, zda dodržujete pracovní dobu a jste spolehlivý. Pracovat z domova totiž vyžaduje i jisté přemáhání, což ne každý dokáže. V souvislosti s některými činnostmi navíc nebudete placeni od hodiny, ale za vykonanou práci. Toho se není nutné děsit nebo dokonce takový inzerát podezírat.

Jde o normální postup, který se v poslední době praktikuje s velkou oblibou. Důvodem je fakt, že u většiny činností vykonávaných z domova, není možný dohled nad odvedenou prací. Zaplaceni tak budete za práci, kterou odevzdáte a je jen na vás, jak dlouho nad tím strávíte. Příkladem je přepisování textů, neboli digitalizace firemních dokumentů, kdy jsou zaměstnanci nebo brigádníci placeni za počet napsaných stran. Co jedna strana, to například 100,- Kč.

Nabídky práce v Ostravě lze snadno najít hlavně na internetu. Největší množství inzerátů najdete na stránkách, které se přímo zabývají inzercí nabídek práce a to nejen v Ostravě, ale i dalších městech České republiky.

Vložil Práce ve větších městech | Štítek , , | Zanechat komentář

Práce z domu přepisování textů

Přepisování ručně psaných textů do počítače je méně náročnou činností, která je vhodná zejména pro ty, kdo ovládají základní funkce počítače a gramatickou správnost. Přepisování textů je velmi lákavou představou, jak snadno a rychle přijít k zajímavému přivýdělku a navíc z domova. Pokud jde o finanční ohodnocení, zpravidla jsou nabízeny sazby od 70,- Kč/ 1 normostrana textu. Práce není ve většině případů hodnocena hodinovou finanční sazbou, protože každý člověk píše na počítači jinak rychle. Je tak více méně jen a jen na vás, kolik času přepisováním strávíte, ohodnoceni budete jen za vykonanou práci.

Co si ale lze představit pod přepisováním textů a kde takovou práci sehnat? Poradíme vám!

Možná už jste slyšeli o digitalizaci firemních dokumentů. Aby ale mohla být digitalizace uskutečněna s pomocí strojového přístroje, je nutné mít licenci, která je velmi finančně nákladná. Ne každá firma si takové výdaje může dovolit nebo jen zkrátka a dobře za takovou věc nechce utrácet. Přepisování tak nechávají některé společnosti na brigádnících a zaměstnancích, kteří jsou ochotni a schopni psané texty uvést do digitální podoby. Zpravidla se jedná o smlouvy, dokumenty určené k úředním činnostem, ale i například staré dokumenty, které jsou jakkoli spjaty s firmou a obchodem. Výjimkou ale samozřejmě nejsou ani některé reklamní materiály.

Výhodou této práce je, že ji můžete naprosto bez problémů vykonávat z domova, pokud to zaměstnavatel umožňuje. Získat takovou práci ale není jednoduché, protože nahlížíte do interních dokumentů společnosti a získáváte tak o ní poměrně podrobné informace. Pomoci vám mohou dobré reference od předchozích zaměstnavatelů, ale i kontakty prostřednictvím svých známých nebo přátel. Práce z domu přepisování textů je běžně nabízena na internetu. Vždy si ale prověřte společnost nebo soukromou osobu, která práci nabízí.

Vložil Práce z domu přes počítač | Štítek , , | Zanechat komentář

Administrativní práce z domu

Rozhodli jste se pracovat z domova? Ať už vás k tomu vedou jakékoli důvody, vždy je třeba vybírat práci velmi obezřetně. Solidní zaměstnavatel, jenž nabízí práci z domova, po vás nebude chtít žádné poplatky předem. Právě poplatky jsou totiž nejčastější věc, kterou podvodné inzeráty předem nesdělí, ale nakonec je po vás vyžadují. Najít dobře placenou práci, kterou navíc budete mít možnost vykonávat z domova, je velmi náročné. Není to ale nemožné.

Pokud jde o administrativní práci, velmi dobře se můžete uchytit například jako účetní. Dnes není naprosto nic výjimečného, že někteří účetní pracují výhradně z domova.

Ať už z důvodu, že nechtějí denně docházet do kanceláře nebo kvůli dětem. Za zmínku ale rozhodně stojí i práce pro různé IT společnosti. V takovém případě je ale už na místě vzdělání a zkušenosti, bez kterých se neobejdete. V neposlední řadě jsou to manuální práce, které tvoří takovou samostatnou kapitolu, jsou velmi vyhledávány, ale nesou i jisté nevýhody, které je vhodné předem zvážit.

Hlavní nevýhodou je už samotné finanční ohodnocení. Jste-li placeni, jak se často říká od hodiny, cenově se sazba bude pohybovat někde okolo 50,- Kč. S tímto způsobem ohodnocení se ale setkáte jen minimálně, důvodem je nemožný dohled, který nad vámi zaměstnavatel má. Zpravidla je manuální činnost z domova placena na základě množství práce, kterou odvedete a v jakém časovém úseku – měří se na dny, nikoli na hodiny.

Ať už jde o činnost z domu administrativní nebo manuální, nikdy nelze zapomínat na smlouvu, která musí být podepsána vámi i zaměstnavatelem. Ve smlouvě přitom musí být uvedeny veškeré podrobnosti, pozor si dávejte i na již zmíněné finanční ohodnocení. Alternativní pracovní úvazky je dobré hledat ve firmách zavedených a osvědčených.

Vložil Práce z domu přes počítač | Štítek , , , | Zanechat komentář